XIV Międzynarodowe Sympozjum Nowości w Technice Audio i Wideo

W dniach 27-29 września 2012 roku w Politechnice Łódzkiej odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa International Symposium on New Trends in Audio and Video (NTiAV2012). Konferencja ta była połączona z konferencją Signal Processing: Algorithms, Architectures, Arrangements and Applications (SPA). Głównym organizatorem konferencji był Instytut Elektroniki Politechniki Łódzkiej przy współudziale Polskiej Sekcji Audio Engineering Society (AES).

W konferencji brało udział 49 uczestników w tym 5 uczestników z zagranicy. Wygłoszono 42 referaty naukowe w 6 sesjach tematycznych. Trzy z referatów stanowiły referaty zaproszone. Dwa z nich były wygłoszone przez badaczy krajowych, a jeden przez zaproszonego wykładowcę z University of Bergen z Norwegii.

Ośmiu młodych uczestników konferencji zostało wyróżnionych nagrodami za najlepsze wygłoszone referaty. Nagrody były sfinansowane przez Fundację Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych (6 nagród) oraz Polską Sekcję AES (2 nagrody).

Należy uznać, że główny cel konferencji jakim była integracja krajowego i międzynarodowego środowiska naukowego prowadzącego badania naukowe w dziedzinie obejmującej techniki przetwarzania i analizy obrazów oraz dźwięków i wideo został w pełni osiągnięty.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.